Turkish Keyboard

Turkish Keyboard

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce, Türkçe
Dosya Boyutu135 KB
ÜreticiTaypo
İşletim SistemiAndroid/Android Tablet
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (135 KB)
594 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Henüz puan verilmemiş)
Loading...

Android işletim sistemli cihazlarda Türkçe klavye olması açısından geliştirilen uygulamaların başında Turkish Keyboard gelir. Her ne kadar orijinal klavyelerde dilimizin harfleri bir şekilde olsa da görünen kısımda bu harflerin olmaması söz konusu uygulamayı gerekli kılıyor.

Bugün cihazınız ile bir mesaj ya da e-posta yazmaya kalktığınızda, eğer Türkçe yazıyor iseniz bazı harfleri bulmak, bu harfleri ortaya çıkarmak hayli uğraştıran işler gibi görülüyor. Belli başlı tuşlara uzun basmak, çift basmak ya da benzer hamleler yapmak sonucunda Türkçe karakterler klavyede çıkıyor. Fakat Turkish Keyboard, bu anlamda doğrudan Türkçe karakterleri öne çıkaran bir uygulama özelliği taşıyor.

Kurulumun tamamlanmasının ardından telefon ayarları içindeki “Locale Text” menüsüne girilerek Türkçe klavye etkin hale getiriliyor. Bu şekilde uygulamanın kullanılmaya başlanması sağlanıyor.

Metin yazılan alan üzerinde birkaç saniye basılı tutmanın ardından “Select Input Method” menüsü geliyor. Bu panelden Türkçe klavye işaretleniyor.

Uygulanın belli başlı özellikleri arasında ise Q ve F klavye desteğinin sağlanması, sesli ya da titreşimli tuş geri bildirimi, otomatik olarak büyük ya da küçük harf seçimi ve yüksek çözünürlüklü cihazlarda uyumluluk ortaya çıkıyor.

594 kez indirildi

YORUM YAZIN