Şifre Organizatör

Şifre Organizatör

Lisansücretsiz
Diltr
Dosya Boyutu1.4 MB
ÜreticiHakan APAYDIN
İşletim SistemiWindows XP/Vista/7
Eklenme Tarihi4 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (1.4 MB)
1187 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Henüz puan verilmemiş)
Loading...

sifre-organizator-indirŞifre Organizatör aracılığıyla  hatırlamama sendromuyla kıvranarak düşünmeye vakit harcadığımız hatta çoğu zaman unuttuğumuz web şifrelerimizi saklamamıza ve istediğimizde tek klik ile yeniden ulaşmamıza imkân tanıyor. Yapmanız gereken tek şey uygulama girişinde belirleyecek olduğunuz şifreyi bilmenizdir. Diğer parolalarınızı siz unutsanız bile Şifre Organizatör unutmayacaktır. Program deneme sürümüdür.
Koruma:

Şifre Organizatör yazılımı içeriğinde farklı sayısal dökümanları kullanılarak giriş yapmış olduğunuz bilgiler gizlenmektedir. Daha yüksek güvenlik dilerseniz bilgilerinizi saklamak amaçlı bilgisayarınızı devreye sokabilirsiniz, böylece internet üzerinden bilgilerinizin bulunduğu dosya alınsa bile alan kişinin işine yaramayacaktır. Hatta uygulamaya giriş şifrenizi bilse dahi sizin bilgisayarınıza sahip olmadıkça bilgilere ulaşamayacaktır.

Yanlız takdir edersiniz ki tüm bu koruma amacı bu bilgilere erişmek olan bir uzmanı engelleyemez bu nedenden dolayı önemli bilgilerinizi tutup tutmamak sizin takdirinize kalmıştır. Bu hususta hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi bilmenizi isteriz.

Şifre Organizatör programı içinde hiçbir internet ve eposta bağlantı kodu bulunmamaktadır, esasen aksi bir durumda anti spyware uygulamalar bunu basitçe fark eder ve sizi uyarırlar.

Kullanım:

Programı bilgisayarınıza kurup çalıştırdığınız zaman karşınıza bir defaya mahsus olmak suretiyle yandaki ekran gelecektir.

Dosya Türü:

“Dosya Bu Bilgisayara Ait Olsun” Bu opsiyonu işaretlemeniz halinde bilgilerinize ait olan dosya yalnızca kurulumun yapıldığı bilgisayarda çalışacaktır. Dosyayı diğer bir bilgisayarda kullanamazsınız. Tabi bu durum diğerlarının da sizin dosyanızı kullanamayacakları anlamına geleceğinde tavsiye edilen seçenek budur.

“Dosya Farklı Bilgisayarlarda Kullanılabilsin” Bu seçenek tercih edilirse bilgilerinize ait olan dosyanızı diğer bilgisayarlara taşıyarak kullanabilmeniz mümkün. Bilgilerinize ait olan dosya belirleyecek olduğunuz parolaya göre gizlenecektir. Dolayısı ile diğer bilgisayarda dosyayı açmak için şifrenizi girmeniz gereklidir.

Parolanızı oluştururken uygulama sizi belirli kurallar doğrultusunda yönlendirecek ve güvenilir bir parola meydana getirmenizi sağlayacaktır. Parolanızı belirledikten sonra yeniden değiştiremezsiniz. Bu nedenle parolanızı hiç bir yere not etmeyin ve unutmayınız aksi halde giriş yapacak olduğunuz bilgilerinize hiçbir biçimde ulaşamazsınız.

KAYIT EKLEMEK

Şifre Organizatör programına iki farklı biçimde bilgi girişi yapabilirsiniz. Öncelikle Şifre Organizatör uygulamanızın çalışıyor olması gereklidir.

CTRL + F12 tuşunu kullanarak: Mesela siz Zoque Forum`a üyesiniz ve bilgilerinizi Şifre Organizatör programında saklamak istiyorsunuz. Bir tane Internet Explorer açarak Zoque Forum`un internet adresini yazın.

Sayfa Açıldıktan sonra klavyeden CTRL + F12 tuşlarına bastığınızda yandaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktir. Bu ekrana Forum`un başlığını ve diğer bilgilerini yazmanız yeterli olacaktır. İlerleyen günlerde Zoque Forum`a yeniden giriş yapmak dilerseniz yine Internet Explorer açarak Zoque Forum`un internet adresini yazın. Sayfa Açıldıktan sonra klavyeden CTRL + F12 tuşlarına bastığınızda uygulama Zoque Forum bilgilerine kendiliğinden konumlanacaktır.

Kısayol Tuşunu kullanarak: Şifre Organizatör programı içinden EKLE butonsini kullanarak web sitesi ve uygulamalar dışında farklı şifrelerinizida saklayabilirsiniz.

1187 kez indirildi

YORUM YAZIN