Pokemon Go (Android)

Pokemon Go (Android)

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu61.1 MB
ÜreticiNiantic, Inc.
İşletim SistemiAndroid
Eklenme Tarihi1 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (61.1 MB)
422 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Henüz puan verilmemiş)
Loading...

Pokemon Go (Android  Sistem Pokemon Oyunu)

Son dönemlerin kasıp kavuran oyunları arasında yer alan Pokemon Go, daha beta olarak çıktığı ilk günden itibaren milyonlarca genci kendisine hayran bırakmıştır. Oyuna dair her bir detayı ise buradan öğrenmeniz mümkündür…

Pokemon Go (APK) Nedir?

Sanal artırılmış gerçeklik tabanlı bir oyun olarak bilinen Pokemon Go, Niantic şirketi tarafından geliştirilmiştir. The Pokemon Company şirketi de oyunun yayımlanmasını sağlamıştır.

Ülkemizde yayınlanmayan, ancak Android cihazlar için dosya kurulumu ve İOS cihazlar için de başka ülkelerin serverları aracılığı ile oynanabilen bu oyun, asıl olarak gerçek dünyada pokemon avlama ve bu pokemonları diğer pokemonlarla dövüştürme üzerine kuruludur. Hatta oyun o kadar büyük bir ilgi görmektedir ki, daha ilk haftalarda saatlerce online kalıp gezinerek yüzlerce pokemon avlanmaya çalışılmıştır.

Oyun Nasıl Oynanır?

Oyuna girildiğinde yapılacak olan ilk iş karakter cinsiyeti seçimidir. Ardından karakter özelleştirme yapılır ve kişisel görünüm belirlenir. Her ne kadar oyun için çok gerekli ve önemli olmasa da karakter belirleme süreci oyunculara heyecanlı gelebilir. Ardından da oyuna geçilir.

GPS ayarlarının açık olması gereken bu oyunda oyuncuların karşısına gerçek bir harita çıkacaktır. Yaşanılan bölgede pokemon avlayabilmek için gerçek harita ortaya konmuştur. Oyuncunun hareketlerine göre karakter de o haritada ilerlemektedir.

Haritada ilerlerken pokemon gördüğünüzde ise üzerine tıklamanız gerekecektir. Bu noktada telefonun arka kamerası açılacak ve pokemon da karşınızda belirecektir. Telefon ekranındaki poketopunu savurarak pokemonun başına isabet ettirmek sureti ile söz konusu pokemonu yakalayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki her deneme başarı ile sonuçlanmayabilir. Pokemon poketopuna girse de yakalanmayabilir ve dışarı çıkabilir.

Harita Üzerindeki Sabit Yerler

Hareket halindeki karakteriniz zaman zaman bir takım sabit yerler keşfedebilir. Bu yerler Gym ve Pokestop yerleridir. Pokestoplardan yumurta ile pokeball elde etmeniz mümkündür. 15 dakikalık aralıklar ile yenilenen pokestoplar sizler için farklı pokeballlar da sunacaktır.

Gymlerde ise her oyuncunun bağlı bulunduğu takımlara özel renkleri görmek mümkündür. Bu renkler sizin takımınıza ait ise söz konusu yerlerde pokemonlarınızı güçlendirmeniz mümkün olmaktadır. Aynı zamanda rakip takımlardan Gym alabilmek için o takımların pokemonları ile savaş yapmanız gerekir.

Trade (Değiş Tokuş) Sistemi

Pokemonlar oyuncular arasında değiştirilebilirler. Takas yapılarak farklı pokemon elde etmek mümkündür. Buna da trade sistemi adı verilir. Böylelikle oyuncular, ellerindeki fazla pokemonları hiç olmayan pokemonlar ile değiştirme şansı yakalarlar. Oyunun çok daha renkli ve zevkli hale gelmesinde bu sistemin de payı büyüktür.

Oyuna Dair Uyarılar

Oyun oynanırken GPS ve internet kullanımı gerçekleşir. Bu nedenle internet paketi ile şarj durumuna dikkat etmek gerekir.

Yollarda pokemon aranması son derece doğaldır. Ancak oyun sanal gerçeklik algısına dayandığı için kendini kaptırıp yola fırlayan kişilerin trafik kazası yaşamalarına da engel olmak gerekir. Bu nedenle de oyun sırasında gerçek hayatta olduğunuzu unutmamalısınız.

Benzer bir uyarı da doğal alanlar ile ilgilidir. Su pokemonu yakalamak için göl kenarında gezen oyuncuların göle düşmemeleri sağlanmalıdır. Dikkat edilmezse çok kötü sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Oyunun kendi özellikleri içinde tüm unsurlar yaşayarak daha net öğrenilir. Pokedex kullanımı, pokemon özellikleri ve daha pek çok detay oyun sırasında karşınıza çıkacaktır.

Yürüyerek ya da araba ile mesafe kat edilmesi oyunun sosyal yönüne vurgu yapar. İnsanların ellerinde akıllı telefonları ile pokemon avlamaları ve bunun için de etkinlikler oluşturmaları son yılların en sosyal oyunu olarak Pokemon GO’ya işaret eder.

Şimdi siz de Pokemon GO APK oyunu indirebilir bu eğlenceli dünyaya adım atabilirsiniz.

422 kez indirildi

YORUM YAZIN