Minecraft

Lisans :Demo
Dil :en
Dosya Boyutu :660 KB
Üretici :Mojang
İşletim Sistemi :Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Eklenme Tarihi :3 sene önce

minecraft game

Minecraft son zamanlarda çok büyük oyuncu kitlesi ile öne çıkan oyunlardan. Oyunun bir kaç modu bulunmakta. Hayatta kalma mücadelesi, tasarım modu (en sevdiğim mod) ve bunlara ek olarak oyuncuların yaratabildiği hikayelerde bulunmakta. Bunların arasından en çok oynanan mod survival yani hayatta kalma modudur. Minecraft daha önce oynamamış oyuncular için saçma ve grafikleri itici bir oyundan ibaret olarak görülebilir. Ancak oyunu oynadıkça ve öğrendikçe bu oyuna bağlanacağınıza eminim.

Hayatta kalma modu tek ve çok kişili (multiplayer) olarak oynanabilmektedir. Çok kişilik modlar için sunucularda bulunmakta. Bu sunucular genellikle hayatta kalma moduyla oynanmakta ve gerçekten çok zevkli. Ancak sunucuya girip oynayabilmek için Minecraft’ı Steam üzerinden satın almanız gerekmekte. Ancak Hamachi programı üzerinden arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz ücretsiz olarak.

Survival mod oyunun en çok oynanan modu dedik. Peki nedir bu survival mod?

Oyunu hayatta kalma modu ile başlattığınızda size yeni baştan bir dünya (terrain) yaratmakta. Bu dünya sonsuzdur yani bir sınırı yoktur. Genel olarak her şey 1 pikselden meydana gelmekte ve bunları elinizle ya da eşyalarınızla kırıp tekrar yapılandırabilirsiniz. Tasarım modunda ise bütün eşyalar ve yapı modülleri sınırsız olarak bulunmakta. Oynadıkça bu modu ne için kullanacağınızı anlarsınız. Özetle bu modda ki amacınız hayatta kalabilmektir. Oyunda gece ve gündüz var, gece olunca etrafı zombiler, örümcekler ve çeşitli korkunç yaratıklar sarıyor. Bundan dolayı hava aydınlıkken kendinize ev yapmanız en doğrusu.

Evinizi yaptınız, ertesi gün oldu, peki şimdi?

Evinizin çevresinden mantar toplayarak ve hayvan avlayarak yiyecek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Gene evinizin çevresinde ki ağaçları keserek daha çok yapı malzemesi elde edebilir ve evinizi genişletebilirsiniz.

Bazı yiyecekler pişirilerek yendiğinde daha çok can vermekte. Misalen inek eti. İnek etini pişirebilmek için kömüre, çakmağa ve bir ocağa ihtiyacınız var. Hayatta kalma derken bu şekil şeylerden bahsediyordum. Minecraft’ın sınırsız bir dünyası var ve oynadıkça kendine bağlayan bir oyun.

Hepinizin denemesini tavsiye etmekteyim. Çünkü Minecraft anlata anlata bitirilmez bir oyun. Deneyin, satın alın ve oynayın.

Minecraft indir

Yorum Yazın