Kıble Pusula (Android)

Kıble Pusula (Android)

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.3 MB
Üreticiremis haroon
İşletim SistemiAndroid versiyonu 1.6 ve üstü
Eklenme Tarihi3 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (1.3 MB)
1609 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Henüz puan verilmemiş)
Loading...

Teknolojinin gelişmesi, dini hayata neden olumlu etki etmesin? Niçin kullandığımız cihazlar bizlere Allah yolunda destek olmasın? Tüm bu soruların cevapları, son zamanlarda aldığımız çeşitli yazılım haberleri ile gelmeye başladı. Bu noktada pek çok dini uygulama akıllı cihazlara girerken, özellikle Android cihazlar için kıble bulucu uygulamasının önemi ciddi anlamda değer kazandı. Android kullanıcısı olan inananlar, kıble yönü tayin etmek amacı ile bu uygulamayı kullandıkları vakit, artık başka sorunlar yaşamayacaklardır.Kıble bulucu

Tüm Müslümanlar, kıble bulma konusunda oldukça hassastırlar. Çünkü kılınan namazların sakatlanması, müminlerin içinde şüphelerin uyanması, bu anlamda rahatsız edici unsurları oluşturmaktadır. O nedenle de inananların namaza durmazdan evvel muhakkak kıble bulucu uygulamasını kullanmaları önerilmektedir. Kullanıcılar nereye giderlerse gitsinler, hangi şehirde ya da ülkede olurlarsa olsunlar, eğer akıllı cihazlarından bu uygulamaya ulaşabiliyorlar ise pusula ile kıble bulma konusunda başarı sağlıyorlar demektir. Pek çok açıdan bu uygulamanın dini yönden destekleyici tarafı ağır basmaktadır.

Yıllarca sorulan pusula ile kıble nasıl bulunur sorusunu akıllara getiren söz konusu uygulama, bundan böyle rahatlıkla kullanılabilen ve gerçekten de işe yarayan yazılımların arasında iyi bir yer almıştır. Teknolojiden faydalanmayı seven Müslümanlar, kıble bulucu uygulamasından faydalanarak doğru ve düzgün bir biçimde namaz kılacaklardır. Bu nedenle de kıble pusulası olarak da kullanılan bu uygulamanın inananlara hizmeti apayrı olmaktadır. İslam dininin gelişmelerden faydalanılması yönündeki telkinleri, dini ibadetler ile teknolojik gelişmelerin kesinlikle çelişmemesi gibi konular, ortaya bu tarz anlamlı uygulamaları çıkarmaktadır. Bu durum da her anlamda böyle bir kıble bulma hizmetine sahip olmak isteyen insanlar için pusula ile kıble bulma imkanını sağlamaktadır. Uygulama gayet kullanışlı ve rahat yapısı ile dikkat çekmektedir.

1609 kez indirildi

YORUM YAZIN