Google Wallet

Lisans :Ücretsiz
Dil :en
Dosya Boyutu :Cihaza göre değişir
Üretici :Google
İşletim Sistemi :Android 2.3.3 ve üzeri
Eklenme Tarihi :3 sene önce

google-wallet_android_48x48 google-wallet-grafikGoogle, NFC alt yapısıyla geliştirilmiş ödeme sistemi olan Wallet(Cüzdan)’i yayınladı. Wallet kısa tanıtım olarak mobil cihazlarımızı kredi kartı işleminde kullanmamıza aracı bir Google uygulamasıdır.

Google’ın sunduğu bu teknolojiyi kullanma mantığı çok kolay: Şimdilerde daha yaygın hale gelen NFC aygıtları (temassız kart) ile alışverişinizdeki ödemeyi güvenli şekilde yapabilmenizi sağlıyor. Nexus S 4G cihazları ile test edilerek kart olarak Citi Mastercard’ı ile başlayacak.Kullanıcıların hemen akıllarına takılan soru ilk başta tabiki güvenlik öncelikli olup bunuda kısaca anlatmak gerekirse Wallet’in kriptolama Android işletim sistemine bağlılık gereksinimi olmayacak ve  Wallet,NFC cihazları kullanıcıları yonga koruması ile kart bilgilerinin gizliliğini koruyacak.

Son versiyonuyla VisaMasterCardAmericanExpress kredi kart bilgilerinizi tanımlayabilirsiniz.Alışveriş sonrası ödeme yapmak için kasaya geldiğinizde önceden tanımlamış olduğunuz kartı seçerek  NFC temassız bölgeye telefonunuzu yaklaştırmanız yeterlidir.Böylece uygulama açıkken işlem akışınız hakkında kısa sürede bilgi edinebilirsiniz.Şunu da söylemem gerekir uygulamada PIN özelliği var.Cihazınızı çaldırmanız veya kaybetmeniz halinde wallet.google.com/manage web sayfasına ulaşarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Wallet’in inceleme video:

Google Wallet indir
Kategori: Android, Finans

Yorum Yazın