Facebook ilişki durumu gizleme

facebook-iliski-durumu-saklaGoogle arama motorunda “Facebook ilişki gizleme” şu ara en çok aranan kelime popülerliğine erişmiş durumda. Facebook’a göz attığım zamanların çoğunda benimde tanıdık arkadaşlarımın paylaşımını gördüğüm “ilişkisi var” durumuyla karşılaşıp bende beğeni yapıyorum. Kimi zaman uzun süreli olan bu ilişkinin sonu mutluluğa erdiği gibi bazıları da çok kısa zaman zarfında “bir ilişkisi yok” durumu ile de şaşırtıyor. Tabiki de bu ilişki paylaşımı bazı insanları merak ettirirken bazı insanlar içinde üzücü bir hal alıyor. Her ne olursa olsun ilişki durumu biten arkadaşlarımı görmek beni de üzüyor. Çok meraklı kimi kesim insanlarda bu durumlar sonucunda dedikoduya tutuşuyorlar. Aslında bu durumu bu hale getirmemenin bir çözüm yolu var.

Facebookta ilişki durumu nasıl kaldırılır sorusuna en güzel cevabı resimli anlatım yaparak İlişki durumunu başkalarının görmemesi için yapılacak işlemleri sizlere anlatmaya çalışacağım.

facebook-iliski-durumu-gizl

Zaman Tünelinize giriş yapın ve “Hakkınızda” kategorisini tıklayarak “İlişkiler” bölümünü seçin.Daha sonra “Aile ve İlişkiler” yazısına tıklayın.

facebook-iliski-durumu-gizl

“Sadece Ben” seçeneğini tıklayın.Bu işlemlerden sonra ilişki durumunuz profilde gözünüze çarpabilir bundan ötürü kendinizi bu işi halledememiş biri olarak görmeyin. Hemen yukarıda görebileceğiniz “Düzenle  – Sil” kısmını tıklayın “Zaman Tünelinde Gizle” seçeneğini işaretleyin. Artık kimse sizin durumunuzdan haberdar olmayacak.

2382 kez okundu

YORUM YAZIN