Clean Master

Clean Master

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuCihaza Göre Değişken
ÜreticiKsmobile
İşletim SistemiAndroid/Android Tablet
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (Cihaza Göre Değişken)
998 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(Henüz puan verilmemiş)
Loading...

Android işletim sistemli cihazlarda, uygulama önbelleğini temizlemek için geliştirilen bir uygulama olan Clean Master, içinde pek çok başlık barındırır. Geçmiş, gizlilik, görevler ve uygulamalar olarak tanımlanabilen bu başlıklar oldukça işlevseldirler.

Clean Master’ın sağladığı yararlardan biri olarak arka planda aktif olarak çalışan bir takım görevlerin sonlandırılması gösterilebilir. Bu şekilde daha çok boş RAM alanı ve daha az pil tüketimi sağlanır.

Clean Master’ın geçmiş silici özelliği ile Android cihazların üzerinde kambur oluşturan fazlaca bir MB ve diğer kalıntı dosyalar da temizlenir. Bu şekilde cihaz sadeleştirilir ve çok daha kullanışlı bir sistem ortaya çıkabilir.

Öte yandan sıklıkla kullanılan Whatsapp, Spotify, Wechat türü mesajlaşma programlarının konuşma geçmişleri, yine benzer şekilde web tarayıcının arama ve kullanım geçmişi gibi alanlar da bu sayede temizlenir.

Clean Master ile cihazınızda yer alan mevcut uygulamaları da kaldırabilirsiniz. İstenilen APK dosyaları SD hafıza kartına yedekleme yapılabilir ve ilerleyen zamanlar APK dosya kurucu aracılığı ile bu dosyalar kurulabilir.

Kısacası Clean Master uygulaması ile gizlilik, pil ömrü ve sadelik alanlarında olumlu adımlar atılabilir ve iyileştirmeler yapılabilir.

Son olarak cihazlara gelen 3.4.0 güncellemesi ile Clean Master uygulamasının bilgileri mikro SD kartın içinde saklanabiliyor. Fakat bunu gerçekleştirmek için de cihazın ROOT yetkisinin olması gerekiyor.

Başlıkları, görevleri ve sağladığı faydalar ile bu uygulama Android cihazlarda mutlaka denenmeli…

998 kez indirildi

YORUM YAZIN