2015 yılına Facebook damgasını vuracak

Facebook 2015 yeni yılFacebook sosyal medya gündemindeki yerini her geçen gün biraz daha fazla hissettirerek akıl almayacak derecede boyutlara taşıdı.2014 yılındaki performansı yaptığı hizmetlerinin göstergesiydi ve 2015 yılında yeni fikirleriyle kullanıcıları etkileyeceği söyleniyor. Yani geçtiğimiz yılı temel alarak düşünürsek eğer bu yıl yapacağı yenilikler Teknoloji ortamında çok konuşulacağa benziyor.

2014’e yeni girdimiz zamanlar Snapchat’ ten tepki alarak istediğini elde edemeyen Facebook, daha sonra WhatsApp’ı 16 milyar dolar karşılığında kendi bünyesine dahil ederek bu tepki ve eleştirilerini aylık kullanıcısı 600 milyona ulaşmış bu uygulama sayesinde unutturdu.

Snapchat kendisine yapılan anlaşmayı red ettikten sonra, Facebook Slingshot isminde yep yeni bir uygulama tasarladı. Slingshot uygulamasında fotoğrafların üstünde kullanıcının resim çizebilme imkanını sağlıyor. Parmağımızı bir fırça olarak düşünürsek ne kadar keyifli vakit geçirebileceğimizi uygulamaya başladıktan sonra anlayabiliriz. Slingshot uygulaması  Instagram’ın Bolt uygulamasıyla aynı anda meydana çıktı.Mesaj gönderimi yaptıktan sonra ekranda kalan metin yazıları belli bir zaman duruyor ve sola kaydırma yöntemiyle direkt temizleniyor.Belki de bu iki uygulama 2015 yeni yılda  birleşerek gündeme oturacak gibi gözüküyor.

1723 kez okundu

YORUM YAZIN